Používaním stránok maxivyber.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií o používaní cookies.

„“Môžeme sa sťažovať, že ruže majú tŕnie, alebo sa radovať, že tŕnisté kríky majú ruže“

16 °CZatiahnutá oblačnosťZatiahnutá oblačnosťBratislava, SK
Reklama

Podlaha je srdcom celého interiéru

Zdroj PlaCla🕔10:00, 26. apríl 2016    577x

Podlaha je srdcom celého interiéru

Podlaha dokáže dať základné smerovanie celému interiéru.

Niekedy sme v situácii, kedy podlahu vyberáme k už existujúcemu nábytku a ďalšiemu zaradeniu. Inokedy naopak začíname doslova od podlahy a nábytok potom ladíme práve podľa nej. Tak či tak, je dobré mať možnosť bohatého výberu nielen pokiaľ ide o vzory podlahy, ale aj o funkčnosť a vhodnosť jednotlivých druhov podláh pre daný interiér či konkrétnu miestnosť. Je jasné, že kúpeľňa, kuchyňa alebo obývačka, majú na materiál svoje špecifické požiadavky. Skvelým dodávateľom širokého sortimentu podláh na Slovensku je spoločnosť ALPOD Slovakia s. r. o., ktorá na svojich internetových stránkach Floor-expert.sk ponúka drevené, laminátové aj vinylové podlahy.

Drevené podlahy symbolizujú prepojenie s prírodou

Jeden čas sa drevené podlahy pokladali za náročne udržiavateľné. Tak tomu už dávno nie je. Kvalitné vrstvené podlahy majú tvarovú stálosť a zároveň sa jednoducho inštalujú. K dispozícii je obrovské množstvo drevených a farebných variácií, ako aj tvarov jednotlivých častí podlahy. Odolnosť drevených parkiet a drevenej podlahy je rozhodne väčšia, než odolnosť lacných laminátov. Poškodenie sa dá ľahšie opraviť, po rokoch používania sa dá drevená podlaha renovovať obrúsením a obnovením náteru. A hlavne - drevo je drevo !

Moderné lamináty si vyberiete podľa plánovanej záťaže priestoru

Vychvaľovaním dreva som vás ale nechcela odradiť od moderných laminátov.  Laminátové podlahy sú ideálne do každého interiéru a dajú sa zadovážiť aj dizajnové skvosty od firiem, ako je napríklad Villeroy&Bosch. Aj tieto podlahy nájdete v ponuke Floor-expert.sk. Veľkou výhodou laminátových podláh je to, že sa dajú voliť podľa predpokladanej záťaže interiéru. Iný nárok na podlahu máme v obývacej izbe, kde sa pohybujeme bosí alebo v papučiach, iný, keď zariaďujeme kanceláriu či dokonca komerčné priestory obchodu, kde denne prejdú stovky ľudí. V čom nás ešte laminátové podlahy neobmedzujú, je dizajn. Dokážu vyzerať ako drevo, keramická dlažba, alebo sa na nič nehrajú a vnesú do nášho interiéru napríklad hravú farebnosť.

Vinylové podlahy s ešte dokonalejším dezénom

Úžasným riešením pre interiéry sú vinylové podlahy. Nielenže dokážu napodobniť drevo, kameň či keramiku svojim vzorom a farbu, ale aj štruktúrou. Často ich od pravých prírodných materiálov skutočne nerozpoznáte. Sú riešením, ako dostať vzhľad dreva do vlhkých miestností, kam sa prírodné drevo nehodí. Typickým príkladom je kúpeľňa. Vďaka svojej nízkej hrúbke sa dajú použiť aj tam, kde by sme inak museli riešiť hrúbku podlahy. Takže sa dajú položiť v kúpeľni obvykle aj na pôvodnú dlažbu.


Najčítanejšie články