Používaním stránok maxivyber.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií o používaní cookies.

„Keď chceš hýbať svetom pohni najskôr sám sebou.“
Sokrates

16 °CZatiahnutá oblačnosťZatiahnutá oblačnosťBratislava, SK
Reklama

Prečo je med lepší ako cukor

Zdroj http://betfitgoa.com🕔 9:00, 24. február 2015    1007x

Prečo je med lepší ako cukor

Už starovekí Gréci boli presvedčení, že med je starší ako sama Zem a preto ho považovali za potravu bohov. Aristoteles veril, že medové kvapky padajú z neba do pozemských kvetov, odkiaľ ich včely vyberajú a nosia do svojich úľov.

Med je jedným z najzázračnejších produktov prírody. Med vyrábajú včely z rastlinného nektáru a je zmesou vody a dvoch jednoduchých cukrov fruktózy a glukózy. Je to prirodzené nutričné ​​sladidlo, ktoré ponúka nespočetné množstvo zdravotných výhod. Med obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálov ako je napríklad niacín, riboflavín, kyselinu pantoténovú, vápnik, meď, železo, horčík, mangán, fosfor, draslík a zinok a je teda zdravší ako rafinovaný cukor.

Výhody medu:

Med je vynikajúca energetická bomba. Je to skvelý doplnok pre športovcov a je jedným z najlepších foriem sacharidov užitých pred tréningom. Med má nižší glykemický index ako stolové cukry a nespôsobuje prudký vzostup hladiny cukru v krvi. Do krvného obehu postupuje pomaly a poskytuje trvalú energiu. Med tiež pomáha pri zotavení po tréningu.

Pretože je med sladší ako stolový cukor, je menej potrebný a tak pomáha pri odbúravaní kalórií. Môže byť použitý ako náhrada cukru.

Kombinácia medu a škorice sa používa na liečbu mnohých chorôb a infekcií ako je prechladnutie, bolesti v krku, kožné infekcie, padanie vlasov a žalúdočné problémy. Pomáha pri trávení po ťažkom jedle. Taktiež znižuje hladinu cholesterolu a používa sa na liečenie artritickej bolesti.

Med posilňuje imunitný systém. Zlepšuje imunitu proti alergiám a pomáha ľuďom trpiacich astmou. Pomáha čistiť lymfatický systém.

Med pomáha utíšiť kašeľ, uľahčuje vykašliavanie a rozpúšťa hlieny.

Zmiešaním citrónu a medu hneď ráno po zobudení dostanete nápoj, ktorý zlepšuje trávenie a pomáha pri detoxikácii organizmu. Má laxatívne účinky a zmierňuje zápchu. Taktiež dokáže zmierniť príznaky úplavice a hnačky.

Med má antibakteriálne a protizápalové vlastnosti. Bojuje proti baktériám, vírusom a hubám. Je známe, že dokáže zabiť baktérie rezistentné voči antibiotikám ako je E.coli. Má antiseptické vlastnosti a podporuje hojenie rán a zanecháva na koži len malé alebo žiadne jazvy.


Med pomáha metabolizovať alkohol a používa sa na liečbu opice.

Nerafinovaný med je bohatý na antioxidanty, ktoré sú spojené s lepším zdravotným stavom a nižším rizikom ochorenia.

Med prospieva koži a  pomáha liečiť aknóznu pleť a škvrny. Pitná voda s citrónom s trochou medu pomáha získať dokonalú a žiariacu pleť.

Med je určite skvelý doplnok do nášho jedálnička.


Presvedčili sme Vás osladiť si kávu pravým medom?

Najčítanejšie články