Používaním stránok maxivyber.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií o používaní cookies.

„“V dnešnej dobe je najväčší zdroj bohatstva medzi našimi ušami. V súčasnosti sa bohatstvo nachádza v inteligencii a nie vo fyzickej sile“

16 °CZatiahnutá oblačnosťZatiahnutá oblačnosťBratislava, SK
Reklama

Elektronické obojky používa stále viac kynológov

Zdroj PlaCla🕔18:10, 25. november 2015    547x

Elektronické obojky používa stále viac kynológov

V súčasnej dobe sú veľmi skloňovanou témou elektronické obojky pre psov, ktoré si obľúbila kopa profesionálnych kynológov a domácich psíčkarov. Na druhej strane stoja odporcovia, ktorí túto výcvikovú pomôcku odsudzujú, hoci je šetrná a zvieraťu neubližuje. Vo vzduchu visí veľa otázok, na ktoré si odpovieme v nasledujúcich riadkoch.

Hneď na začiatku musíme zdôrazniť, že elektronické obojky pre psov neubližujú. Ich používanie je šetrné a efektívne. Uľahčujú výcvik neposlušných a tvrdohlavých psov, ktorí ignorujú povely majiteľa.

Čo je elektronický obojok?

Keď sa povie elektronický obojok, veľa ľudí si predstaví pomôcku pracujúcu na podobnom princípe ako paralyzér. Princíp fungovania je úplne iný a nemusíte sa obávať, že by táto výcviková pomôcka vášmu štvornohému priateľovi ublížila. Teší sa veľkej popularite v oblasti kynológie v celosvetovom meradle.

Ako elektronický obojok funguje?

Elektronické obojky sú založené na báze elektrostatických výbojov. Akonáhle psík ucíti tento výboj, okamžite pochopí, že robí niečo zle. Výboje sú pre vášho štvornohého maznáčika nepríjemné, nie nebezpečné. Nemusíte sa obávať, že by ste psovi ublížili na zdraví. Ak ste už výcvik psa absolvovali, iste viete, že ľahké fyzické tresty a napomínanie je na mieste. Už nemusíte búchať psa cez zadok, stačí investovať do elektronického obojku.

Navyše, elektronický obojok uplatníte v okamihu, keď vám pes utečie na lúke a nemôžete sa ho dovolať. Ak nebude reagovať na vaše povely, stačí stlačiť jedno tlačidlo a elektronický obojok vyprodukuje výboj. Elektronické obojky Aetertek reagujú na vzdialenosť až jeden kilometer.

Začnite s efektívnym a jednoduchým výcvikom svojho psa. Odporúčame elektronický obojok Aetertek, u ktorého nastavíte intenzitu výbojov podľa potreby. K dispozícii je celkom 18 úrovní.

Najčítanejšie články