Používaním stránok maxivyber.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií o používaní cookies.

„Nedosiahnutie vášho cieľa nie je životná tragédia. Tragédiou je absencia cieľov, ktoré by ste mohli dosahovať“
Benjamin Mays

16 °CZatiahnutá oblačnosťZatiahnutá oblačnosťBratislava, SK
Reklama

Desať najlepších leteckých spoločností na svete pre rok 2015

Zdroj www.lavanguardia.com🕔10:00, 17. august 2015    913x

Desať najlepších leteckých spoločností na svete pre rok 2015

Poradenská spoločnosť Skytrax zostavila rebríček najlepších aerolínií na základe vyjadrení 18 miliónov cestujúcich z celého sveta.

1. Qatar Airways

Skytrax World Airline udelila ocenenie za najlepšiu leteckú spoločnosť na svete pre rok 2015 aerolinkám Qatar Airways. Katarská spoločnosť so sídlom v Dauhe opäť dosiahla vrchol rebríčka, na čele ktorého bola aj v rokoch 2011 a 2012. Qatar Airways má viac ako 140 destinácií po celom svete a je považovaná za jednu z najlepších leteckých spoločností na Blízkom východe.

Toto ocenenie je obzvlášť významné, pretože je založené na vyjadreniach cestujúcich z celého sveta. V roku 2015 sa Skytrax opýtal 18 000 000 cestujúcich z viac ako sto krajín na spokojnosť poskytnutých služieb z rôznych oblastí ako napr. pohodlie, starostlivosť, jedlo, ponúknuté služby.

2. Singapore Airlines

Ázijský vlajkový dopravca Singapore Airlines zaujíma v rebríčku druhé miesto. Spoločnosť, považovaná za jednu z najlepších na svete, má svoju operačnú základňu na letisku Changi. V roku 2015 dosiahla v rebríčku rovnakú pozíciu ako minulý rok. 

3. Cathay Pacific Airways

Treťou najlepšou leteckou spoločnosťou na svete, z pohľadu opýtaných pasažierov, je tentoraz Cathay Pacific Airways - ázijská spoločnosť založená v Hong Kongu. Spoločnosť, ktorá bola v minulom roku na čele rebríčka, lieta do 59 destinácií a je považovaná za jednu z najmodernejších.

4. Turkish Airlines

Na štvrtom mieste sa umiestnil jediný európsky prepravca v rebríčku - spoločnosť Turkish Airlines. Turecká národná letecká spoločnosť, so sídlom v Istanbule, postúpila tento rok o stupienok vyššie oproti minulému roku. Lieta celkovo do 261 destinácií a v minulom roku prepravil cca 50 miliónov cestujúcich.

5. Emirates

Na ďalšej priečke sa umiestnila spoločnosť Emirates, ktorá má sídlo v saudskoarabskom Dubaji, čím si pohoršila svoje umiestnenie v rebríčku oproti minulému roku o jednu pozíciu. Letecká spoločnosť, ktorá bola v roku 2013 považovaná za top one prepravcu, lieta do 134 destinácií. Niet divu, že v tomto roku bola ohodnotená ako najlepšia v ponuke služieb zábavy a rozptýlenia počas letu. 

6. Etihad Airways

Na šiestom mieste sa nachádza ďalšia letecká spoločnosť zo Spojených arabských emirátov Etihad Airways, so sídlom v Abu Dhabi (v minulom roku bola na deviatom mieste). Má flotilu 101 lietadiel a lieta do 120 destinácií. Po celom svete je známa najluxusnejšími službami ponúkanými v leteckom odvetví, ako sú luxusné suity, či služby komorníka na palube.

7. ANA All Nippon Airways

Populárna japonská letecká spoločnosť All Nippon Airways - známa ako ANA, si oproti minulému roku pohoršila o jednu priečku a umiestnila sa tentoraz na siedmom mieste. Spoločnosť lieta do viac ako 80 destinácií, z ktorých väčšina je medzinárodných. V poslednom čase sa spoločnosť zviditeľnila personalizáciou svojich lietadiel na rôzne témy – tou poslednou bol film Star Wars, ktorý mal premiéru v tomto roku.

8. Garuda Indonesia

Garuda Indonesia, letecká spoločnosť so sídlom v Jakarte, je v našej krajine prakticky neznáma. Podľa rebríčka Skytrax je v tomto roku ôsmou najlepšou leteckou spoločnosťou na svete. Indonézsky národný prepravca lieta do takmer 100 destinácií, z ktorých niektoré sú medzinárodné. Spoločnosť je známa svojimi službami na palube, ktorými si získala uznanie, podobne ako najlepší v tejto oblasti.

9. EVA AIR

Taiwanská letecká spoločnosť EVA AIR sa dostala na deviatu pozíciu v rebríčku tých najlepších pre rok 2015 (v minulom roku obsadila 12. pozíciu). Zároveň bola ocenená ako najčistejšia na svete. EVA AIR lieta do 45 destinácií a ponúka osobné a nákladné služby na letiskách v Európe, Ázii, Austrálii, na Novom Zélande a v Severnej Amerike.

10. Qantas Airways

Qantas Airways uzatvára prvú desiatku najlepších aerolínií sveta v rebríčku zostavenom spoločnosťou Skytrax pre rok 2015. Austrálsky vlajkový prepravca obhájil svoje umiestnenie z minulého roka. Spoločnosť má sídlo v Sydney. V prevádzke je od roku 1920 - je to tretia najstaršia spoločnosť na svete. V súčasnej dobe lieta do viac ako 40 destinácií.