Používaním stránok maxivyber.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií o používaní cookies.

„Každé jedno euro, ktoré minieme nás stojí čas, ktorý potrebujeme, aby sme ho zarobili“
Tomáš Lukovický

16 °CZatiahnutá oblačnosťZatiahnutá oblačnosťBratislava, SK
Reklama

Desať okázalých a pritom neznámych ostrovov

Zdroj www.lavanguardia.com🕔13:00, 31. august 2015    1180x

Desať okázalých a pritom neznámych ostrovov

Rajské miesta s krištáľovo čistou vodou, skrytými zátokami a bujnou vegetáciou, kde sa zastavil čas - ponúkajú oddych od každodenného zhonu.

Paxós - Grécko

Paxós je jeden z najmenších ostrovov v súostroví Iónske ostrovy. Je veľmi zelený a zalesnený, má dĺžku asi desať kilometrov, pri celkovej rozlohe 30,12 km². Východné pobrežie je tiché, posiate malými zátokami. Na opačnej strane ostrova objavíte obrovské biele útesy, pričom v mnohých sa nachádzajú modré jaskyne tak veľké, že by ste ich mohli preskúmať loďou. Tyrkysové vody na pobreží pozývajú k odpočinku a plávaniu. Naozajstný grécky raj!

Andros - Bahamy

Ostrov Andros sa nachádza v súostroví Bahamy, je to najväčší z 26 obývaných ostrovov. Turistami je zatiaľ málo využívaný. Má kilometre pieskových pláží vo výnimočnom prírodnom prostredí. Nachádza sa tu tretí najväčší bariérový útes na svete. Okrem toho ostrov oplýva modrými „otvormi“ - podvodnými jaskynnými systémami navzájom pospájanými. Ostrov je skvelým miestom pre potápanie, pozorovanie prírody alebo len na strávenie zábavnej dovolenky v uvoľnenej atmosfére.

Utila - Honduras

Utila je malý raj 13 km dlhý a 5 km široký, najmenší z troch ostrovov zátoky. Žiaden zhon, žiaden stres, je to miesto na permanentnú dovolenku. Na ostrove sú domy postavené vysoko nad morom. Hoci pláže nie sú príliš veľké, morské dno je úžasné - útesy ponúkajú fascinujúce predstavenie. V skutočnosti sa tu nachádza druhá najväčšia koralová bariéra na svete. Navyše, je to jedna z najbezpečnejších a najlacnejších destinácií na svete, kde vás naučia potápať. Absolútne nádherné miesto na potápanie a šnorchlovanie!

Lipari - Sicília

Lipari je najväčší z Liparských ostrovov v Tyrhénskom mori, severovýchodne od pobrežia Sicílie. Je to turistická destinácia navštevovaná najmä Talianmi, avšak bez aglomerácií (na ostrove sú okrem mesta Lipari len 4 celoročne obývané dediny). V lete tu organizujú koncerty, festivaly, folklórne slávnosti a to všetko priamo pri mori, pre niekoho nie veľmi luxusné. Mesto Lipari je veľmi príjemné miesto s krásnymi ulicami a úžasnými reštauráciami. Pláže sú kamienkové, ale voda je krištáľovo čistá. Najlepšou plážou na ostrove je Biela pláž, ktorej dno je tvorené sedimentmi pemzy (v dôsledku vulkanického pôvodu ostrova), čím vytvárajú jedinečný pohľad na svete.

Palau - Mikronézia

Palau, oficiálne Palauská republika v Oceánii, sa rozkladá na 250 ostrovoch chránených obrovskými korálovými útesmi. Mnoho z týchto ostrovov je neobývaných, ale ich nádherné morské dno je úžasnou destináciou pre potápanie (Palau nazývajú aj „božským akváriom“). Jasné, krištáľovo čisté vody, ktoré získavajú neprekonateľné intenzívne zelené a modré odtiene. Malebné miesto pre tých, ktorí hľadajú kľud a izoláciu.

Comino - Malta

Comino je malý ostrov v súostroví Malta. Jeho názov pochádza z názvu semena rasce, ktorá sa na ostrove hojne vyskytuje. Je neobývaný, okrem hotela a letného baru, a to je dôvod, prečo pláže zostali dodnes nedotknuté. Jeho najväčším lákadlom je Modrá lagúna so žiarivo tyrkysovou vodou obklopená bielym pieskom. Raj pre milovníkov šnorchlovania, potápania a surfovania. Veľkolepý ostrov!

Pemba - Tanzánia

Pemba je známa ako "stále zelený ostrov". Je súčasťou súostrovia Zanzibar v Indickom oceáne. Veľká časť pobrežia je lemovaná mangrovníkmi a lagúnami, má robustný a hornatý reliéf, ktorý poskytuje vzrušujúce ponory. Navyše pobrežie obkolesujú krásne panenské pláže. Ostrov nemá veľmi vybudovanú infraštruktúru, ani služby. Je však vrele odporúčaný pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo.

Porquerolles - Francúzsko

Tento malý ostrov má iba 12 km² a patrí do súostrovia Iles d'Hyeres. Nachádza sa len pár minút cesty loďou od francúzskeho pobrežia. Severné pobrežie tvoria piesočné pláže, ktoré lemujú bohaté borovicové lesy a aromatické rastliny. Južné pobrežie je strmé a skalnaté. Magické miesto v Stredomorí, ktoré prekvapuje svojou vôňou rozmarínu, eukalyptu a borovice. Pešia turistika, jazda na bicykli, potápanie a fotografovanie sú najčastejšími činnosťami turistov.

Tsarabanjina - Madagaskar

Tsarabanjina je malý ostrov pri severozápadnom pobreží Madagaskaru v súostroví Mitsio. Ide o zvláštny ostrov, ktorý ponúka mimoriadny pokoj a súkromie. Budete počuť len zvuky vĺn a vtákov v pozadí. Biele piesočné pláže a tyrkysové more sú určené pre tých, ktorí si doprajú pobyt v jednom z unikátnych súkromných bungalovov.

Vis - Chorvátsko

Vis je najvzdialenejší obývaný ostrov Chorvátska. Má rozlohu iba 90 km² a dve mestá Vis a Kormiza. Ostrov Vis bol pre svoju strategickú polohu vojenskou oblasťou do roku 1989, čím sa dostal mimo záujmu cestovného ruchu a zostal bez väčších zmien. Je to kľudné miesto, kde si môžete vychutnať krajinu, vinice, miestnu gastronómiu, krásne pláže a skryté zátoky. Raj zachovalej nádhernej prírody!