Používaním stránok maxivyber.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií o používaní cookies.

„Nečakajte. Úplne správny čas nebude nikdy.“
Ralph Waldo Emerson

16 °CZatiahnutá oblačnosťZatiahnutá oblačnosťBratislava, SK
Reklama

Tip na dovolenku

Zdroj http://amerikanki.com🕔10:00, 20. júl 2015    928x

Tip na dovolenku

Ak ešte stále váhate kam na dovolenku, vyberte si Španielsko.

Španielsko patrí medzi desať najobľúbenejších destinácií slovenských turistov. Nádherných pláží tu nájdete na tisíce. Preto sme pre Vás vybrali iba pár najzaujímavejších, aké môže táto krásna krajina ponúknuť. 


Playa de Ses Illetes, Formentera, Baleárske ostrovyPláž de Ses Illetes sa nachádza na severe ostrova. Úplne prírodná pláž s jemným, bielym pieskom. Ponoriť sa môžete do krištáľovo čistej vody tyrkysova sfarbeného mora. Celá oblasť je súčasťou prírodného parku Ses Salines. Z pláže je krásny výhľad na ostrov Ibiza a Espalmador. Je to skvelé miesto pre tých, ktorí hľadajú kľud a pohodu.

Puerto Banus, Marbella


Okolie mesta Marbella sa môže pochváliť krásnymi plážami, ktorých je tu dvadsať štyri. Puerto Banus sa nachádza na predmestí Marbelly a je známe pre svoje plážové kluby, ktoré ponúkajú luxusné lehátka a plážové bary s koktailami či šampanským. Ak sa vám nechce ležať na pláži, využite ponuku vodných športov, ktoré stredisko ponúka. Viac ako päť miliónov ľudí navštívi každý rok túto mimoriadnu pláž. Prečo nebyť jednými z nich? Táto pláž rozhodne stojí za návštevu. 

Playa de Cofete


Ak dávate prednosť nedotknutej prírode a máte v pláne navštíviť Kanárske ostrovy, Playa de Cofete je tá správna pláž pre vás. Vzhľadom na to, že tú tam takmer vždy dosť vysoké vlny, nie je ideálnym miestom pre plávanie s deťmi. Je zaujímavá skôr pre milovníkov romantiky a prechádzok po pláži.

Playa de Los Lances, Tarifa


Každoročne sa tu konajú svetové majstrovstvá v surfovaní a preto patrí k obľúbeným miestam na plachtenie a surfovanie. Ako chránená krajinná oblasť zaručuje ideálne prostredie pre fotografovanie pri západe slnka. Playa de Los Lances je skvelým miestom pre páry a rodiny s deťmi.

La Concha Beach, San Sebastian


Najviac fotografovaná a navštevovaná pláž v tvare polmesiaca, nad ktorou sa vypína kopcovité mesto San Sebastian je pláž La Concha Beach. Celková scenéria a jemný biely piesok z nej robí jednu z najkrajších mestských pláží.

Playa de Las Catedrales, Ribadeo


Playa de Las Catedrals je preslávená svojimi stúpajúcimi oblúkmi, morskými jaskyňami a majestátnymi útesmi. Táto pláž je ideálnym miestom pre pobrežné prieskumy. Ak plánujete navštíviť Playa de Las Catedrales, zostaňte tu aspoň 5-7 dní, inak nebudete mať dostatok času preskúmať toto tajomné miesto. 

Cala Bassa, Ibiza


Cala Bassa je pláž na severe ostrova Ibiza. Populárna pláž blízko San Antonio, ktorá priťahuje turistov a miestnych obyvateľov cez víkendy, naozaj ponúka niečo pre každého. Je dosiahnuteľná autom, loďou alebo autobusom. Pochváliť sa môže jasným, tyrkysovým morom a mäkkým, svetlo zlatým pieskom. Je to bezpečné miesto na kúpanie pre deti. Ale nie je to "ospalá" pláž, pretože je tu rad vodných športov pre nadšencov adrenalínu. Najčítanejšie články